Офіційний сайт Львіврибоохорони » Новини » В 2017 році для програми відновлення осетрових використають диких осетрів з пониззя Дніпра

В 2017 році для програми відновлення осетрових використають диких осетрів з пониззя Дніпра

Автор: admin 17-04-2017, 12:02
В 2017 році для програми відновлення осетрових використають диких осетрів з пониззя Дніпра


В 2017 році для програми відновлення осетрових використають диких осетрів з пониззя ДніпраВ 2017 році вперше за 4 роки «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика» використає для відновлення осетрових дику рибу з пониззя Дніпра.

16 березня Національна комісія з питань Червоної книги України ухвалила рішення надати заводу дозвіл на добування російського осетра у кількості 10 самиць та 15 самців.

Використання дикого осетра для програм відновлення популяції цього червонокнижного виду риби дуже важливе, оскільки, у зв’язку з порушенням водних режимів каскаду Дніпровських водосховищ та наслідком – порушенням міграційних шляхів, деградацією нерестовищ, браком плідників і погіршенням їх якості – природне відтворення осетрових практично не відбувається.

Для програми штучного відтворення осетрових в басейні Чорного моря буде забезпечено якісний відлов рибин та їх транспортування на завод, отримання статевих продуктів (ікри) та дбайливе повернення плідників осетра після відбору ікри назад у водойму.

На заводі спеціалісти будуть здійснювати нагляд за ікрою до її дозрівання та за мальком. Результатом програми стане випуск підрощеної молоді російського осетра у пониззя річки Дніпро. Очікується, що випуск малька буде здійснено в кінці літа 2017 року.

Нагадаємо, з 2000 року в Україні введено повну заборону на промисловий вилов осетрових риб в Азово-Чорноморському басейні та у внутрішніх водоймах, а також продаж ікри, добутої з дикого осетра. Вилов осетрових дозволений у вкрай невеликій кількості, виключно для проведення робіт по відтворенню, і тільки за спеціальними дозволами Мінприроди. Також у 1999 році Україна приєдналася до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СITES). Видобуток чорної ікри дозволено виключно у осетрових, вирощених на спеціальних рибних фермах в умовах аквакультури та має бути забезпечено відповідне маркування.


Створити профіль

Хмарка тегів