Офіційний сайт Львіврибоохорони » Новини » У Держрибагентстві відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту щодо сертифіката походження риби

У Держрибагентстві відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту щодо сертифіката походження риби

Автор: admin 20-04-2017, 12:07
У Держрибагентстві відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту щодо сертифіката походження риби


У Держрибагентстві відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту щодо сертифіката походження рибиУ Держрибагентстві триває робота над запровадженням обов’язкового сертифіката походження вилучених водних біоресурсів (сертифікат походження риби), аналоги яких давно успішно існують в європейських країнах. 24 березня 2017 р. у Держрибагентстві відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню відповідного законопроекту. У його роботі взяли участь заступники Голови Держрибагентства та фахівці відомства, представники Мінагрополітики, рибогосподарських підприємств та неурядових організацій, а також експерти Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики.

Під час заходу було представлено першу редакцію законопроекту «Про забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів». Також експерт Офісу підтримки реформ Костянтин Дем'яненко підсумував результати громадських обговорень у регіонах щодо відповідного документа.

На сьогоднішній день жодним із законодавчих актів України не передбачено механізму підтвердження легальності походження водних біоресурсів. За даними галузевих асоціацій та експертів у 2015 році незаконний вилов риби склав більше 200 тис. тонн проти легального вилову у 80 тис. Сертифікат унеможливить реалізацію браконьєрської риби, тим самим відкривши нові ніші для легальних виробників. Він супроводжуватиме рибу з моменту вилову до місця її реалізації, міститиме інформацію щодо суб’єкта господарської діяльності, назви водойми, де було здійснено лов, дати вилову, кількості виловленої риби тощо.

«Сертифікат матиме виключно електронну форму, кожній партії риби присвоюватиметься власний унікальний номер. Представники державного органу, і звичайні споживачі зможуть зайти на спеціальний електронний портал та отримати інформацію про походження риби», – наголосили в Держрибагентстві.

Експерт офісу підтримки реформ Костянтин Дем’яненко розказав про хід роботи щодо створення законопроекту. Він зупинився на структурі документа та продемонстрував, яким чином законопроект враховує рекомендації/зауваження, що були висловлені під час обговорень на засіданнях регіональних круглих столів (2 березня – Бердянськ, 10 березня – Одеса).

В ході зустрічі відбулось обговорення, в процесі якого присутні експерти висловили свої зауваження та пропозиції. Зокрема, Генеральний директор асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» Дмитро Загуменний зауважив про недоцільність сертифікації імпорту, враховуючи, що існуюче документальне підтвердження імпортованих партій водних біоресурсів та продукції є достатнім, щоб підтвердити законність та забезпечити простежуваність таких партій. Керівник Громадської спілки «Перша рибна біржа» Ганна Шишман відзначила необхідність проаналізувати сумісність законопроекту з іншими актами законодавства України, можливість інтеграції запропонованої системи електронного обліку водних біоресурсів та продукції з них до існуючих систем обліку.

В цілому, документ було схвалено учасниками круглого столу в якості основи для подальшої роботи.

На завершення обговорення Костянтин Дем'яненко поінформував учасників зустрічі про те, що найближчим часом законопроект у його першій редакції буде розіслано членам дистанційної (електронної робочої групи), разом з переліком проблемних питань. На них залученим експертам буде запропоновано відповісти, висловити свої пропозиції та доповнення до законопроекту.

Планується, що протягом наступного місяця робота із законопроектом відбуватиметься із залученням експертів в галузі рибного господарства та фахівців з правових питань. Після цього відбудеться ще одна зустріч для вироблення остаточних рекомендацій щодо змісту документа.

Нагадаємо, ініціаторами початку роботи над створенням сертифіката походження риби виступили Держрибагентство та Голова ВГО "Асоціація рибалок України" Олександр Чистяков. Для юридичного аналізу кращих європейських практик та розробки необхідного законодавчого поля відомство звернулося до експертів Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», що фінансується Європейським Союзом. Разом з експертами також ведеться робота і над законопроектом про створення Фонду підтримки рибної галузі. Кошти з Фонду за прозорим механізмом мають розподілятися на програми зариблення, меліорації та підтримку підприємців аквакультури. Обидва законопроекти планують направити до ВР вже наприкінці весни 2017 року.


Створити профіль

Хмарка тегів