Офіційний сайт Львіврибоохорони » Новини » Держрибагентство ініціювало робочу нараду з Мінприроди для вирішення проблеми із видачі дозволів у ПЗФ

Держрибагентство ініціювало робочу нараду з Мінприроди для вирішення проблеми із видачі дозволів у ПЗФ

Автор: admin 13-04-2017, 11:04
Держрибагентство ініціювало робочу нараду з Мінприроди для вирішення проблеми із видачі дозволів у ПЗФ


Держрибагентство ініціювало робочу нараду з Мінприроди для вирішення проблеми із видачі дозволів у ПЗФ

03.04.2017 Держрибагентство ініціювало робочу нараду з Міністерством екології та природних ресурсів України. Метою наради було випрацювати узгоджену відомствами позицію, що врегулює отримання дозволів рибалкам на промисловий вилов водних біоресурсів у зонах ПЗФ (довідки, що мають видаватися адміністраціями ПЗФ та дозволи від Департаментів/Управлінь екології та природних ресурсів ОДА дозволів на ведення промислового рибальства на акваторіях Національних природних парків у Азово-Чорноморському басейні).

Зі сторони Держрибагентства у нараді взяли участь перший заступник Голови Держрибагентства Володимир Фалей та начальник Відділу організації промислового рибальства Управління організації рибальства, аквакультури та наукового забезпечення галузі Василь Плічко, зі сторони Мінприроди – директор Департаменту з питань заповідної справи Ігор Іваненко, начальник Відділу реалізації політики з управління природно-заповідним фондом Сергій Матвєєв, головний спеціаліст Відділу реалізації політики з управління природно-заповідним фондом Міністерства екології та природних ресурсів України Рябченко Сергій Васильович).

За результатами наради було вирішено:

1. Департамент з питань заповідної справи Мінприроди підготує та надішле до спеціальних адміністрацій об’єктів природно-заповідної справи лист-роз’яснення щодо оформлення довідок користувачам водних біоресурсів про ознайомлення з режимом ПЗФ, дозволеними місцями лову та обмеженнями.

2. Департамент з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України надішле до Державної екологічної інспекції України лист щодо спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України та застосування документів дозвільного характеру.

3. Департамент з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України разом з Держрибагентством організує та проведе круглий стіл з питання спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. Круглий стіл буде проведено у приміщенні Мінприроди, наприкінці квітня 2017 р. До участі пропонується залучити фахівців Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства рибного господарства України, Державної екологічної інспекції України, керівників спеціальних адміністрацій об’єктів природно-заповідної справи, науковців, керівників територіальних підрозділів Держрибагентства, керівників профільних асоціацій та громадських об’єднань, а також користувачів водних біоресурсів.

4. У зв’язку з цим пропонується сформувати та до 20.04.2017 надати пропозиції щодо покращення нормативно-правового врегулювання спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

5. Департамент з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України ініціює внесення відповідних змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1992 № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення» (із змінами) з метою врегулювання правових колізій.

6. Департаментом з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України продовжується робота щодо проходження у Верховній Раді України проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища)» (реєстр. № 4551 від 04.05.2016). Проект Закону розглянуто у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і 21.02.2017 за № 1852-VII включено до порядку денного до другого читання. Метою законопроекту є врегулювання питання передачі окремих повноважень у сфері природно-заповідного фонду від територіальних органів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, які ліквідовані, до відповідних органів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Довідково:

У березні 2016 року рибалки-промисловики у кількох областях зіштовхнулись зі складнощами при отриманні дозвільних документів щодо вилову риби в ПЗФ, що не належить до компетенції Держрибагентства. В грудні 2016 року Держрибагентство затвердило квоти добування водних біоресурсів на 2017 рік відповідно до лімітів та прогнозів допустимого вилову (наказ Мінагрополітики від 05.12.2016 №512). Наказ було погоджено з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Відповідно до чинного законодавства на території ПЗФ для здійснення спеціального використання водних біоресурсів необхідно отримати дозвіл Департаменту екології обласних адміністрації. Для цього слід звернутись до спеціальної адміністрації об’єкта ПЗФ для отримання довідки про ознайомлення з режимом ПЗФ. А після цього – до Департаменту/Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації за отриманням дозволу на спецвикористання природних ресурсів об’єкта ПЗФ у межах затвердженого Мінприроди ліміту.


Створити профіль

Хмарка тегів